Yhteystiedot

Hallitus 2019

Puheenjohtaja Jari Blom, 050 368 9190, jari.blom@jklhoivapalvelut.fi

Varapuheenjohtaja Seppo Sievänen, 040 705 1470, seppo.sievanen@elisanet.fi

 

Hallituksen jäsenet
Sihteeri, Outi Oinonen, 050 575 0013, oinonenouti1@gmail.com
Jäsen- ja opintovastaava, Aila Anttonen, 044 502 0819, ailaan1950@gmail.com

Tiedottaja, Vesa Karvinen, 0400 813 460, vkarvinen98@gmail.com
Annikki Lehtinen, 040 535 5406, annikki.lehtinen@saunalahti.fi
Olavi Sinisalo, 050 590 0274, osinisalo646@gmail.com
Tuula Syvänperä, 040 727 1260, tuula.syvanpera@gmail.com

Ensio Virtanen, 0400 546 324, ensiovirtanen0@gmail.com

 

Varajäsenet

Katariina Karttunen, 0400 832 049, katakarttunen@luukku.com

Seppo Paajanen, 040 702 6428, seppopaajanen@kolumbus.fi

Jorma Salminen, 040 735 8740, jorma.salminen@pp5.inet.fi

Martti Kemppainen, 040 588 3656, kemppainen.martti@gmail.com

 

Taloudenhoitaja/rahastonhoitaja
Hilkka Kaipainen, puh. 050 566 3290, hilkka.kaipainen@hotmail.com

 

Toimiston osoite: 

Jyväskylän Eläkkeensaajat ry Sepänkeskus, Kyllikinkatu 1 40100 Jyväskylä

 

Kotisivut

jyvaskyla.elakkeensaajat.fi

Olemme myös Facebookissa 

TYÖRYHMÄT, TOIMIKUNNAT JA EDUSTUS v. 2019 (kk = koollekutsuja)

 

Taloustoimikunta:

Jari Blom (kk), Hilkka Kaipainen, Seppo Sievänen, Outi Oinonen

Tiedotustoimikunta:

Vesa Karvinen (kk), Aila Anttonen, Kari Auranen, Jari Blom

Jäsenhuoltotoimikunta:

Aila Anttonen (kk), Kari Auranen, Jorma Salminen

Ravintolatoimikunta:

Seija Ojala (kk) 31.5.2019 saakka, Sirkka Tervo, Riitta Kauppinen, Sirkka Astikainen, Tuula Syvänperä

Ohjelma/karaoketoimikunta:

Olavi Sinisalo (kk), Risto Urrio, Jorma Salminen

Matkailutoimikunta:

Annikki Lehtinen (kk), Outi Oinonen, Seppo Paajanen, Kari Auranen, Vesa Karvinen

Retkeilytoimikunta:

Pertti Olli (kk), Annikki Lehtinen, Tuula Syvänperä, Vesa Karvinen, Martti Kemppainen

Maanantaikerho-toimikunta:

Seppo Sievänen (kk), Vesa Karvinen, Annikki Lehtinen, Jorma Salminen

Kerho/kurssitoimikunta:

Aila Anttonen (kk), Hilkka Kaipainen, Kari Auranen, Outi Oinonen, Seppo Paajanen

EDUSTUKSET 2019

 

EKL K-S:n piiri:

Jari Blom, varalla Tuula Syvänperä
Annikki Lehtinen, varalla Katariina Karttunen Outi Oinonen, varalla Jorma Salminen Seppo Sievänen, varalla Anna Iivari
Seppo Paajanen, varalla Aila Anttonen

Jyväskylän Viitakodit ry:

Marjatta Stahl, varalla Sylvi Rohula

TSL:n Jyväskylän seudun opintojärjestö:

Aila Anttonen, varalla Mirja Terva-aho Outi Oinonen, varalla Asko Husso

Keski-Suomen Yhteisöjen Tuki (KYT), Sepänkeskuksen talotoimikunta:

Tuula Syvänperä

Sepänkeskus

Sepänkeskus

Hallitus 2019

Jari Blom Puheenjohtaja
Seppo Sievänen
Varapuheenjohtaja
Outi Oinonen
Sihteeri
Aila Anttonen Jäsensihteeri Opintovastaava
Vesa Karvinen Tiedotussihteeri
Annikki Lehtinen
Jäsen
Olavi Sinisalo Jäsen
Tuula Syvänperä Jäsen
Ensio Virtanen Jäsen
Katariina Karttunen
Varaäsen
Seppo Paajanen varajäsen
Jorma Salminen Varajäsen
Martti Kemppainen
Varajäsen